INFOGRÁFIA: Maraton számokban és tényekben
Anonim

Itt egy infografika arról, hogy egy sportoló mennyi energiát költ a maraton során. Megtudhatja, hogy óránként hány kilokalóriát költenek el intenzív futás közben, hány kilokalóriát éget el egy futó a maratonon, és energiafelhasználásban mi egyenértékű a maratoni távkal.

1896-ban 17 sportoló állt rajthoz. Az első 10 kilométeren mindenki egyenesen tartotta magát, de hamarosan a futók egymás után kezdtek elájulni. Spyros Luis vezette a versenyt a 33 km-nél. Ő lett a győztes, 2 óra 58 perc 50 másodperc alatt teljesítette a maratoni távot.

Spyros Luis gazdagságához és sikeréhez vezető út 42 kilométeres 195 méteres volt. A verseny előtt annyira szegény volt, hogy nem tudott cipőt venni magának, és utána nemzeti hős lett.

Új infografikánkban megtudhat néhány maratoni statisztikát, és megtudhatja, hogyan töltsön fel megfelelő energiát futás közben.

Maraton
Maraton

A life hacker szereti a maratonokat, mert azokon való részvétel mindig "life hack". Meséltünk a világ legnehezebb és legszebb maratonjairól. Felkészítettük a tiédre, és elkészítettük a 2014/2015-ös év legjobb versenyeinek menetrendjét.